Uluslararası Öğrenciler için SAT: Bilmeniz Gerekenler

SAT’a nasıl kayıt oluyorsunuz? Uluslararası öğrenciler için SAT kayıt süreci, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan öğrencilere kıyasla biraz farklıdır. Ancak endişelenmeyin, uluslararası bir öğrenciyseniz, SAT kayıt sürecinin herhangi bir bölümünde yardıma ihtiyacınız olduğunda yardım alabilirsiniz. Bu sürece adım adım bir göz atalım:

Uluslararası Öğrenciler için SAT : Kayıt Süreci

Dünyadaki ülkelerde yılda altı kez SAT verilir. SAT alan tüm öğrenciler için geçerli olan bazı şartlar olsa da, uluslararası öğrenciler için ek şartlar da var. Ülke tarafından düzenlenen bu gereksinimleri College Board’un resmi web sitesinde bulabilirsiniz. Uluslararası öğrencilerin geç kayıt olma seçeneğinin olmadığını unutmayın. Bu, uluslararası öğrenciler için teste kayıt son tarihlerinin takip edilmesini çok önemli hale getirir.

SAT Hazırlık için İpuçları

Uluslararası Öğrenciler için SAT sınavına kaydolduktan sonra, artık test hazırlığına başlama zamanı gelmiş demektir. Yapılacak ilk şey bir alıştırma yapmak olmamalıdır. Sonuçlarınız, en güçlü becerilerinizi ve küçük bir işe ihtiyaç duyacağınız becerileri ortaya çıkarmada yetersiz kalacaktır. Bizim SAT İngilizce ders programımız  ve SAT Matematik ders programımız testin her bölümünde puanlarınızı yükseltmek için size stratejiler verebilir. Bizim en büyük artmız seni öğrenme şeklini anlayan bir öğretmenle eşleştirebilmektir. Ayrıca, en zayıf becerilerinizi güçlendirmeye ve test için güveninizi artırmaya yardımcı olan özelleştirilmiş bir çalışma planı oluşturacağız.

Yetenekli eğitmenlerimiz, SAT kelime dağarcığından cebir becerilerinizi yenilemeye kadar her konuda size rehberlik edebilir. Test Prep ile çalışırken, SAT üzerinde en üst yüzde puan alan eğitmenlerle çalışacaksınız. SAT için hazırlanacaksanız, en iyi öğretmenlere sahip olan kurumlarla çalışmanızın önemi büyüktür. Uluslararası Öğrenciler için SAT ve ABD öğrencileri için hazırladığımız SAT programlarımız sayesinde kısa sürede hedeflenen puana ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Öğrenciler için SAT Test Ücretleri

College Board web sitesinde uluslararası öğrenciler için SAT sayfasında test ücretleri listesini bulabilirsiniz. Bölgelere göre düzenlenmiş ülkelerle ABD dışı ücretler içeren özel bir liste bulunuyor. Essay opsiyonel olduğu için fiyat farkı yarattığını unutmayın. Uluslararası öğrenciler için SAT sınavı hakkında aklınıza takılan tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz. SAT kurslarımıza katılarak hem en iyi sat kursu deneyimi yaşarsınız, hem de sizin ulaşacağınız en iyi skora ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Öğrenciler için SAT: Bilmeniz Gerekenler

SON BLOG YAZILARI