SAT Kursu Reading İçeriği Değerlendirmesi

SAT Kursu Reading Test, öğrencilere canlı, düşünceli, kanıta dayalı tartışmalara dayalı sorular sormaktadır. SAT Reading Test, eğitimin merkezinde yer alan becerilere ve bilgiye odaklanır. Bu beceri ve bilgiler lisede öğretilen konular ve üniversitede başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız şeylerdir. New SAT Test ile artık ezber yapma derdinden kurtulup metinlere yönelmenin zamanı geldi. Collegeboard’ın yaptığı bu köklü değişiklik, öğrenciler arasında son derece faydalı bulundu.

SAT Kursu Reading soruları çoktan seçmeli sorulara ve pasajlara dayanmaktadır. Reading bölümümün bazı pasajları diğer pasajlarla ilişkilendirilmiştir. Soruları cevaplamak için tablolar, grafikler ve çizelgeleri kullanabilirsiniz. Bunun için herhangi bir matematik bilginizin olması gerekmez. SAT Reading Test , Evidence Based Reading ve writing bölümünün bir parçasıdır. SAT kursu Reading ile tanıştığınızda  metinleri okuyacak ve bilgi grafiklerini yorumlayacaksınız.  Ardından, sorularınıza cevap bulmak için okuduğunuz şeyleri kullanacaksınız. Bunu yaparken tabiki profesyonel SAT Eğitmenlerimizin bilgilerinden faydalanacaksınız.

SAT Kursu Reading içeriğince bazı sorular doğrudan bir bilgiyi veya bir fikri bulmanızı istemektedir. Ancak soruda ima edilen şeyleri de anlamanız gerekmektedir. Diğer bir deyişle, metinlerin ana fikrini anlamanız ve çıkarım yapmanız gerekir.

SAT Kursu Reading İçeriği Nasıldır?

Gerek akademik gerekse de iş hayatı için okuma becerileri her zaman ihtiyaç duyacağınız şeylerdir. Bu yeteneklerin hepsine SAT Kursu Reading için de ihtiyaç duyacaksınız. SAT Reading Test aşağıda belirtilen konularda temel okuma metinleri içerir:

  • ABD ya da dünya edebiyatının klasik ya da çağdaş bir eserinin incelendiği bir metin.
  • ABD kuruluş belgesinden ya da esin kaynağı oldukları büyük küresel konuşmadan bir ya da daha fazla metinten.
  • Ekonomi, psikoloji, sosyoloji veya diğer bazı sosyal bilimlerle ilgili bir metin.
  • Yerbilimi, biyoloji, kimya veya fizikteki temel kavramları ve gelişmeleri inceleyen iki bilim pasajı.

SAT Reading Test Ölçütleri Nelerdir?

SAT Reading Test, alışık olduğunuz kitap ya da hikayelerden farklıdır. Pek çok soru, birçok farklı konuda yazılmış metinlerde bulacağınız önemli ve yaygın kullanılan kelimeleri ve cümleleri içerir. Yeni SAT Test ile başarılı olmak için özellikle şu yetilere odaklanmanız gerekmektedir:

  • Bir kelimenin veya deyimin hangi anlamının kullanıldığını bulmak için bir pasaja bağlam ipuçları kullanın.
  • Yazarın kelime seçiminin anlam, üslup ve tonlamayı nasıl şekillendirdiğine karar verin.

Profesyonel eğitmenlerimiz ile hazırladığımız SAT Kursu Reading ile tüm anlatılan beceri ve kurallara aşina olursunuz. Bu sayede sınavda karşınıza çıkacak zorlukları önceden bilip sınavda hem zaman hem de puan kazanırsınız. SAT Kursu hakkında detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilir ya da kurs sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

1 responses on "SAT Kursu Reading İçeriği Değerlendirmesi"

  1. Güzel bir değerlendirme.

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SAT KURSU ISTANBUL HOŞGELDİNİZ

Deneyimli ve kaliteli SAT öğretmenlerimiz ile hedeflenen başarıya ulaşmak için verimli ve etkili SAT Kursu hizmeti sunmaktayız. Kendi Branşında uzmanlaşmış öğretmen kadromuz, derslerin yanı sıra SAT Sınavı ve SAT Kursu için çok önemli bir nokta olan sınav stratejileri ve etkili zaman kullanımı gibi konularda da öğrencilerimize danışmanlık hizmeti vermektedir. Sınavlara katılmada herhangi bir sınırlama yoktur. SAT sınavları sonuçları 2 yıl süreyle geçerlidir.

sat kursu sat courses in istanbul

SAT KURSU ISTANBUL

yeni sat sınavı, new sat, new sat questions, new sat format, sat math, sat matematik, sat physics, sat sınavı, sat kursu, sat başvuru, sat books, sat college board, sat courses in istanbul, sat chemistry subject test, sat dates, sat dersleri, sat deneme, sat exam, sat exam pdf, sat exam dates, sat exam turkey, sat hesaplama, sat hazırlık, sat ingilizce, sat matematik soruları, sat math topics, sat math 2, sat nasıl bir sınav, sat or act, sat practice test. Haftalık uyguladığımız SAT denemeleri ile öğrencilerin başarı durumlarını her daim mercek altında tutarak gerekli önlemleri ve takviyeleri sağlıyoruz. SAT testinin her bir bölümü minimum 200 ve maksimum 800 puan ölçeğindedir. Buna ilave olarak SAT sınavıyla Türkiye üniversitelerine de girebilirsiniz. Her üniversite kendi sitesinde SAT taleplerini bildirmiştir.

SAT KURSU

sat preparation, sat questions, sat questions math, sat registration, sat results, sat reading, sat reasoning, sat reading tips, sat registration dates, sat soruları, sat subject test, sat sınav tarihleri, sat scores, sat suresi, sat test, sat turkey, sat testi, sat university, sat writing, sat writing topics, sat words and definitions, sat writing tips, sat writing practice, sat 2, sat 2 nedir, sat 2 sınavı, sat puan, sat puan hesaplama, sat puanlama. The College Board” tarafından düzenlenen SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda yedi defa, Amerika dışındaki ülkelerde ise yılda altı defa olmak üzere uygulanır. Sınavlar genellikle 2 ayda bir uygulanmakta olup sınavlara başvurular ve kayıt, ilgili ülkelerdeki başvuru merkezlerinden veya internet üzerinden yapılır.