SAT Math 2 Kursu: SAT Matematik 2 Kursu – SAT Math 2 Subject Test

sat math 2 kursu sat matematik 2 kursuSAT Math 2 Kursu: SAT Matematik 2 Kursu, trigonometri ve temel fonksiyonların (precalculus) ilavesi ile SAT Math 1 Kursu: SAT Matematik 1 Kursu ile aynı materyali kapsar. Bu kurslarda iyi bir performans sergilerseniz, bu sınava girerek yeteneklerinizi vurgulama ve üst düzey matematik ilgisini sergileme fırsatı verir. Sınav 60 dakika içinde cevaplamanız gereken çoktan seçmeli 50 soru içerir. SAT Math 2 Kursu: SAT Matematik 2 Kursu tecrübeli eğitmenlerimiz ile verilmektedir. Bu eğitmenlerimiz ile çok kısa sürede SAT Skorunuzu yükseltin.

Bu kurslarda trigonometri veya temel fonksiyonları (precalculus) veya her ikisini birden almış, B veya daha iyi dereceler aldıysanız ve bilimsel veya grafik hesap makinesini ne zaman ve nasıl kullanacağınızı biliyorsanız Seviye 2 testini seçmelisiniz. Seviye 2’yi almaya yeterli seviyedeyseniz, ancak daha yüksek bir puan alabilmek umuduyla Seviye 1’i seçerseniz, beklediğiniz kadar iyi puan alamazsınız. Materyalin aklınızda yeni olması nedeniyle, en son öğrenilen konuları kapsayan testi yaptırmayı düşünebilirsiniz. İlgilendiğiniz üniversitelerin ve programların gereksinimlerini de dikkate almalısınız.

SAT Math 2 Sınavı: SAT Matematik 2 Sınavı aşağıda belirtilen konuları kapsamaktadır:

ContentApproximate % of Test
Number and operations

 • Operations, ratio and proportion, complex numbers, counting, elementary number theory, matrices, sequences, series, vectors
10%–14%
Algebra and functions

 • Expressions, equations, inequalities, representation and modeling, properties of functions (linear, polynomial, rational, exponential, logarithmic, trigonometric, inverse trigonometric, periodic, piecewise, recursive, parametric)
48%–52%
Geometry and measurement

 • Coordinate: Lines, parabolas, circles, ellipses, hyperbolas, symmetry, transformations, polar coordinates
 • Three-dimensional: Solids, surface area and volume (cylinders, cones, pyramids, spheres, prisms), coordinates in three dimensions
 • Trigonometry: Right triangles, identities, radian measure, law of cosines, law of sines, equations, double angle formulas
48%–52%

10%–14%

4%–6%

12%–16%

Data analysis, statistics, and probability

 • Mean, median, mode, range, interquartile range, standard deviation, graphs and plots, least squares regression (linear, quadratic, exponential), probability
8%—12%

SAT Math 2 Sınavı: SAT Matematik 2 Sınavı ile aşağıda belirtilen konular sınanmaktadır:

 • Sayı ve işlemler.
 • Cebir ve fonksiyonlar.
 • Geometri ve ölçme (koordinat, üç boyutlu ve trigonometri).
 • Veri analizi, istatistik ve olasılık.

SAT Math 2 Kursu: SAT Matematik 2 Kursu Farkımız

Sunduğumuz SAT Math 2 Kursu: SAT Matematik 2 Kursu desteğimiz ile öğrencilerin SAT Math Subject Test bölümünden en yüksek puanı almasını hedefliyoruz. Tüm materyallerimiz ve eğitmenlerimiz sertifikalı olup, eğitmenlerimiz yurt dışı sınavları konusunda uzun yıllar deneyim sahibi olan kişilerdir. İstanbul dışından SAT Math 2 Kursu: SAT Matematik 2 Kursu almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2 responses on "SAT Math 2 Kursu: SAT Matematik 2 Kursu - SAT Math 2 Subject Test"

 1. Sizin dersleriniz sayesinde kızım 800 aldı ve ailece çok mutluyuz. Başından sonuna kadar tüm desteğiniz için teşekkür ederim. Umarım istediği okula da kabul alır.

 2. Excellent Training institute for SAT Math Level 2 Course

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SAT KURSU ISTANBUL HOŞGELDİNİZ

Deneyimli ve kaliteli SAT öğretmenlerimiz ile hedeflenen başarıya ulaşmak için verimli ve etkili SAT Kursu hizmeti sunmaktayız. Kendi Branşında uzmanlaşmış öğretmen kadromuz, derslerin yanı sıra SAT Sınavı ve SAT Kursu için çok önemli bir nokta olan sınav stratejileri ve etkili zaman kullanımı gibi konularda da öğrencilerimize danışmanlık hizmeti vermektedir. Sınavlara katılmada herhangi bir sınırlama yoktur. SAT sınavları sonuçları 2 yıl süreyle geçerlidir.

sat kursu sat courses in istanbul

SAT KURSU ISTANBUL

yeni sat sınavı, new sat, new sat questions, new sat format, sat math, sat matematik, sat physics, sat sınavı, sat kursu, sat başvuru, sat books, sat college board, sat courses in istanbul, sat chemistry subject test, sat dates, sat dersleri, sat deneme, sat exam, sat exam pdf, sat exam dates, sat exam turkey, sat hesaplama, sat hazırlık, sat ingilizce, sat matematik soruları, sat math topics, sat math 2, sat nasıl bir sınav, sat or act, sat practice test. Haftalık uyguladığımız SAT denemeleri ile öğrencilerin başarı durumlarını her daim mercek altında tutarak gerekli önlemleri ve takviyeleri sağlıyoruz. SAT testinin her bir bölümü minimum 200 ve maksimum 800 puan ölçeğindedir. Buna ilave olarak SAT sınavıyla Türkiye üniversitelerine de girebilirsiniz. Her üniversite kendi sitesinde SAT taleplerini bildirmiştir.

SAT KURSU

sat preparation, sat questions, sat questions math, sat registration, sat results, sat reading, sat reasoning, sat reading tips, sat registration dates, sat soruları, sat subject test, sat sınav tarihleri, sat scores, sat suresi, sat test, sat turkey, sat testi, sat university, sat writing, sat writing topics, sat words and definitions, sat writing tips, sat writing practice, sat 2, sat 2 nedir, sat 2 sınavı, sat puan, sat puan hesaplama, sat puanlama. The College Board” tarafından düzenlenen SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda yedi defa, Amerika dışındaki ülkelerde ise yılda altı defa olmak üzere uygulanır. Sınavlar genellikle 2 ayda bir uygulanmakta olup sınavlara başvurular ve kayıt, ilgili ülkelerdeki başvuru merkezlerinden veya internet üzerinden yapılır.