SAT Literature Kursu: SAT Edebiyat Kursu – SAT Literature Subject Test

sat edebiyat kursu ve sat literature kursuSAT Literature Sınavı: SAT Edebiyat Sınavı, edebi metinleri çeşitli tarihsel dönem ve türlerden okumak ve yorumlamaktaki güçlü yönlerini vurgulama fırsatı verir. Testi alarak, ilgi alanlarınızı sergileme ve üniversite başvurunuzu geliştirme fırsatı da verir. Testte altı ila sekiz soru kümesi vardır ve bunların her biri farklı bir edebi metne dayanır. Her seçimden sonra bir tarih gelir. Sorular içeriğin tarihsel arka planı hakkında değildir. Her soru seti, edebi seçimin ayırt edici ya da benzersiz olabilecek bazı özelliklerini ele alır. Örneğin, bir şiir, karmaşık bir okuma görevi sunuyorsa, şiiri doğru bir şekilde okuma ve anlama yeteneğinizi ölçmek için belirli kelimelerin veya satırların anlamına odaklanan bazı sorular da içerebilir. SAT Literature Kursu: SAT Edebiyat Kursu seçeneğimizde öğrencinin karşılaşabileceği zorluklara karşı önceden hazır olmasını istiyoruz. SAT Literature Kursu: SAT Edebiyat Kursu çalışmalarımızı da bu bağlamda sürdürüyoruz.

SAT Literature Kursu: SAT Edebiyat Kursu için Beklenen Beceriler

Masal, imge, ton, aliterasyon ve konuşmacı gibi temel edebi terminolojinin bilgisi (yüksek oranda uzmanlaşmış terimler kapsam dahiline girmez). Aşağıdaki edebi kavramları anlama:

 • Genel anlam, etki ve tema da dahil olmak üzere.
 • Yapı, türe ve organizasyona ilişkin form.
 • Kelimenin seçimi, imajı ve metaforu da dahil olmak üzere dilin kullanımı.
 • Bağlam içinde belirli kelimelerin anlamları ve çağrışımları.
 • Ses ve tutum da dahil olmak üzere anlatı sesi.
 • Anlatı ve dramatik seçilimlerde karakterizasyon.

SAT Literature Kursu: SAT Edebiyat Kursu için Önerilen Hazırlık

 • 3-4 yıl üniversite hazırlık seviyesinde edebi çalışma.
 • Çeşitli tarihsel dönemlerden ve türlerden İngilizce ve Amerikan edebiyatında yakın, eleştirel okumalar.
 • Komple romanların ve oyunların okunması – sadece alıntılar.
 • Şiir, düzyazı ve dramanın bağımsız, eleştirel okunması

SAT Literature Kursu: SAT Edebiyat Kursu için Sınav Konuları

Source of QuestionsApproximate % of Test
American literature
Written by authors from the United States
40–50%
English literature
Written by British authors
40–50%
Other literature written in English
Past tests have included writers from India, Ireland, Canada, and the Caribbean
0–10%

 

ChronologyApproximate % of Test
Renaissance and 17th century30%
18th and 19th centuries30%
20th century40%

 

GenreApproximate % of Test
Prose passages
Primarily excerpts from fiction and essays
40–50%
Poetry
Primarily entire poems, although some selections are excerpted from longer works
40–50%
Drama and other0–10%

Bizim SAT Literature Kursu: SAT Edebiyat Kursu Farkımız

Sunduğumuz SAT Literature Kursu: SAT Edebiyat Kursu desteğimiz ile öğrencilerin SAT Literature Kursu: SAT Edebiyat Kursu bölümünden en yüksek puanı almasını hedefliyoruz. Tüm materyallerimiz ve eğitmenlerimiz sertifikalı olup, eğitmenlerimiz yurt dışı sınavları konusunda uzun yıllar deneyim sahibi olan kişilerdir. İstanbul dışından SAT Literature Kursu: SAT Edebiyat Kursu almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1 responses on "SAT Literature Kursu: SAT Edebiyat Kursu - SAT Literature Subject Test"

 1. Edebiyat hocanıza bayıldımmmmm. Okul bitince de görüşmeye devam edeceğim 🙂

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SAT KURSU ISTANBUL HOŞGELDİNİZ

Deneyimli ve kaliteli SAT öğretmenlerimiz ile hedeflenen başarıya ulaşmak için verimli ve etkili SAT Kursu hizmeti sunmaktayız. Kendi Branşında uzmanlaşmış öğretmen kadromuz, derslerin yanı sıra SAT Sınavı ve SAT Kursu için çok önemli bir nokta olan sınav stratejileri ve etkili zaman kullanımı gibi konularda da öğrencilerimize danışmanlık hizmeti vermektedir. Sınavlara katılmada herhangi bir sınırlama yoktur. SAT sınavları sonuçları 2 yıl süreyle geçerlidir.

sat kursu sat courses in istanbul

SAT KURSU ISTANBUL

yeni sat sınavı, new sat, new sat questions, new sat format, sat math, sat matematik, sat physics, sat sınavı, sat kursu, sat başvuru, sat books, sat college board, sat courses in istanbul, sat chemistry subject test, sat dates, sat dersleri, sat deneme, sat exam, sat exam pdf, sat exam dates, sat exam turkey, sat hesaplama, sat hazırlık, sat ingilizce, sat matematik soruları, sat math topics, sat math 2, sat nasıl bir sınav, sat or act, sat practice test. Haftalık uyguladığımız SAT denemeleri ile öğrencilerin başarı durumlarını her daim mercek altında tutarak gerekli önlemleri ve takviyeleri sağlıyoruz. SAT testinin her bir bölümü minimum 200 ve maksimum 800 puan ölçeğindedir. Buna ilave olarak SAT sınavıyla Türkiye üniversitelerine de girebilirsiniz. Her üniversite kendi sitesinde SAT taleplerini bildirmiştir.

SAT KURSU

sat preparation, sat questions, sat questions math, sat registration, sat results, sat reading, sat reasoning, sat reading tips, sat registration dates, sat soruları, sat subject test, sat sınav tarihleri, sat scores, sat suresi, sat test, sat turkey, sat testi, sat university, sat writing, sat writing topics, sat words and definitions, sat writing tips, sat writing practice, sat 2, sat 2 nedir, sat 2 sınavı, sat puan, sat puan hesaplama, sat puanlama. The College Board” tarafından düzenlenen SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda yedi defa, Amerika dışındaki ülkelerde ise yılda altı defa olmak üzere uygulanır. Sınavlar genellikle 2 ayda bir uygulanmakta olup sınavlara başvurular ve kayıt, ilgili ülkelerdeki başvuru merkezlerinden veya internet üzerinden yapılır.