SAT Subject Tests: Hangisini Almalıyım ve Neden

Lise öğrencisi olarak, kolejlere başvurmadan önce almanız gereken standart testlerin bir listesini yapmak yararlı olabilir. ACT ve SAT muhtemelen listenin en üstünde olacak. Ayrıca, bir veya iki SAT Subject Tests almayı düşünebilirsiniz. Birçok tercih edilen kolej, öğrencilerin SAT konu testi puanlarını görmeye ilgi gösterirken, diğerleri onlara bir gereksinim duymamaktadır. Başvurmayı planladığınız kolejlerin özel kabul gereksinimlerini araştırmak akıllıca bir fikirdir. İstek listenizdeki kolejlerin bazılarının bu test puanlarını gerektirdiğini görürseniz, bir sonraki mantıksal soru “Hangi SAT Subject Tests alınmalıdır?”

SAT Subject Tests Genel Bakış

Bu testlerin her biri, belirli bir konudaki beceri seviyenizi ölçer. Edebiyat, ABD tarihi, İspanyolca, matematik, fizik, kimya ve diğer birçok konuda SAT konu testi alabilirsiniz. Hangi testi seçerseniz seçin, tamamlamak için bir saat verilir. Aynı günde en çok üç SAT Subject Tests yapabilirsiniz.

Hangi SAT Konusu Testlerini Almalıyım?

En sevdiğiniz konuya sahipseniz, bu konuyla ilgili SAT konu testi yapmak iyi bir fikirdir. Örneğin, Amerikan tarih derslerinde her zaman iyi performans gösterdiyseniz , ABD Konusunda SAT konu testini yapın . Sizin için uygun seçimleri belirlemek üzere SAT konu testi seçeneklerinin tam listesini kontrol etmek için bir dakikanızı ayırın.

Hangi SAT Konusu Testleri En Kolay?

Bu soruya verilen cevap, akademik yeteneklerine bağlı olarak her öğrenci için farklıdır. Örneğin, fizik derslerinde her zaman üstün olduysanız, Fizik SAT Subject Test sizin için en kolay olanıdır. En sevdiği ders İngilizcesi olan bir başka öğrenci, SAT konu testindeki soruları literatürde tamamlamayı çok kolay bulacaktır. Gerçekte, hangi SAT konu testlerinin en kolay olduğunu merak etmek yerine, en sevdiğiniz konulardaki becerilerinizi vurgulama fırsatı veren testleri seçmeye odaklanın.

SAT Konusu Testlerinin Yapılmasının Gerekçeleri

SAT konu testi puanlarının, kabul sürecinde kolejler için önemli olmasının birçok nedeni vardır. Birincisi, SAT konu testinde yüksek bir puan, konuyu tam olarak anladığınızı gösterir. Bu, sizin çalışmalarınıza kalıcı ve adanmış bir öğrenci olduğunuzu gösterir. Ayrıca, puanınız yetkililere üniversite düzeyindeki sınıfları ele almaya hazır olup olmadığının bir göstergesidir.

Hangi SAT konu testlerinin alınacağına karar verdikten sonra, hazırlık çalışmalarına başlama zamanı. Deneme sorularını cevaplamak, bir konu testi için hazırlanmanın mükemmel bir yoludur. Bir deneme testi, test formatını ve karşılaşacağınız soruların zorluğunu öğrenmenizi sağlar. Bir yararlı ipucu da, deneme testinizi süre tutarak yapmaktır. Böylece testi bir saat içinde bitirmek için ne kadar hızlı çalışmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Deneyimli bir eğitmen ile ortak olduğunuzda SAT Subject Tests için çalışmak çok daha verimlidir. SAT kurs programımızdaki eğitmenler, öğrettikleri konularda uzman kişilerdir. En güçlü becerilerinizi daha da güçlendirirken, en zayıf alanlarınızda geliştirmenize yardımcı olacak stratejiler sunuyoruz. Profesyonel eğitmenlerimiz, seçtiğiniz konulardaki becerilerinizi sergilemek için ihtiyaç duyduğunuz desteği size sunar.

Test Prep’de SAT Subject Tests hazırlama kurslarımız, birinci sınıf eğitim ve etkili çalışma kaynaklarının birleşimidir. Sorularınız varsa, cevapları bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Elbette, daha fazla bilgi için bizi arayabilir veya bize e-posta gönderebilirsiniz. SAT konu test başarılarınızda bir rol oynamıza izin verin!

3 Ekim 2018

2 responses on "SAT Subject Tests: Hangisini Almalıyım ve Neden"

  1. Yazılarınızı severek ve merakla takip ediyorum

  2. Good morning
    which Center is the best in SAT 2 education in term of getting the highest Marks in Istanbul or Antalya

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SAT KURSU ISTANBUL HOŞGELDİNİZ

Deneyimli ve kaliteli SAT öğretmenlerimiz ile hedeflenen başarıya ulaşmak için verimli ve etkili SAT Kursu hizmeti sunmaktayız. Kendi Branşında uzmanlaşmış öğretmen kadromuz, derslerin yanı sıra SAT Sınavı ve SAT Kursu için çok önemli bir nokta olan sınav stratejileri ve etkili zaman kullanımı gibi konularda da öğrencilerimize danışmanlık hizmeti vermektedir. Sınavlara katılmada herhangi bir sınırlama yoktur. SAT sınavları sonuçları 2 yıl süreyle geçerlidir.

sat kursu sat courses in istanbul

SAT KURSU ISTANBUL

yeni sat sınavı, new sat, new sat questions, new sat format, sat math, sat matematik, sat physics, sat sınavı, sat kursu, sat başvuru, sat books, sat college board, sat courses in istanbul, sat chemistry subject test, sat dates, sat dersleri, sat deneme, sat exam, sat exam pdf, sat exam dates, sat exam turkey, sat hesaplama, sat hazırlık, sat ingilizce, sat matematik soruları, sat math topics, sat math 2, sat nasıl bir sınav, sat or act, sat practice test. Haftalık uyguladığımız SAT denemeleri ile öğrencilerin başarı durumlarını her daim mercek altında tutarak gerekli önlemleri ve takviyeleri sağlıyoruz. SAT testinin her bir bölümü minimum 200 ve maksimum 800 puan ölçeğindedir. Buna ilave olarak SAT sınavıyla Türkiye üniversitelerine de girebilirsiniz. Her üniversite kendi sitesinde SAT taleplerini bildirmiştir.

SAT KURSU

sat preparation, sat questions, sat questions math, sat registration, sat results, sat reading, sat reasoning, sat reading tips, sat registration dates, sat soruları, sat subject test, sat sınav tarihleri, sat scores, sat suresi, sat test, sat turkey, sat testi, sat university, sat writing, sat writing topics, sat words and definitions, sat writing tips, sat writing practice, sat 2, sat 2 nedir, sat 2 sınavı, sat puan, sat puan hesaplama, sat puanlama. The College Board” tarafından düzenlenen SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda yedi defa, Amerika dışındaki ülkelerde ise yılda altı defa olmak üzere uygulanır. Sınavlar genellikle 2 ayda bir uygulanmakta olup sınavlara başvurular ve kayıt, ilgili ülkelerdeki başvuru merkezlerinden veya internet üzerinden yapılır.

top