SAT Biology Kursu: SAT Biyoloji Kursu – SAT Biology Subject Test

SAT Biology Kursu SAT Biyoloji KursuSAT Subject Test,  Biyoloji Ekolojik (Biology E) ve Biyoloji Moleküler (Biology M) olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu Subject Test’i almanız, kolejlere bilime odaklanmakla ilgilendiğinizi belirtmenize yardımcı olabilir. Biyoloji Konu Testi, lisede tipik olarak öğrendiğiniz biyolojinin temel kavramlarını anlamanın ve başarılarınızı sergilemenin mükemmel bir yoludur. SAT Biology Kursu: SAT Biyoloji Kursu uzman eğitim kadromuz ile verilmektedir. Öğrencilerimizin SAT Biology Kursu: SAT Biyoloji Kursu performansı her zaman 760 ve üstü olmuştur. Bu testin lisede yaygın olarak öğretilenleri yansıttığını lütfen unutmayın. Lise sınıflarındaki farklılıklardan ötürü, çoğu öğrenci aşina olmadığı konular hakkında sorular bulacaktır. Bu endişelenecek bir şey değildir. Test için en yüksek skoru (800) almak için her sorunun doğru olması gerekmez. Birçok öğrenci, kapsanan her konuyu incelememesine rağmen iyi şeyler yapıyor.

SAT Biology Ecological (Biology-E)

Biyolojik topluluklara, popülasyonlara ve enerji akışına doğru daha fazla eğilir.

SAT Biology Molecular (Biology-M)

Biyokimyaya, solunum ve fotosentez gibi hücresel yapı ve süreçlere yönelmiştir.

Hangi Biyoloji Sınavını Seçmeliyim?

  • Biyolojik topluluklar, toplumlar ve enerji akışı hakkında daha rahat bir şekilde soruları yanıtladığınızı düşüyorsanız Biyoloji E’ye girin.
  • Biyokimya, hücresel yapı ve solunum ve fotosentez gibi süreçler hakkında daha rahat bir şekilde soruları yanıtladığınızı düşüyorsanız Biyoloji M’ye girin.
  • Test gününde seçmeyi düşündüğünüz test için cevap formunuzda uygun çevreyi doldurarak Biyoloji E veya Biyoloji M seçimini belirtin. Testin doğru bir şekilde puanlanması için test gününde Biyoloji E’yi veya Biyoloji M’yi cevap formunuza göstermelisiniz.
  • Her iki testi de aynı test tarihinde alamazsınız, ancak test tarihlerini iki farklı test tarihinde alabilirsiniz.

SAT Biology Sınavı: SAT Biyoloji Sınavı ile aşağıda belirtilen yetenekler sınanmaktadır:

Skills (for both E and M)Approximate % of Test
Fundamental concepts and knowledge30%
Application35%
Interpretation35%

Biyolojinin temel kavramlarını anlama ve anlama becerisi ve biyolojide belirli problemleri çözmeye yönelik öğrendiklerini uygulayabilme. Oranları, doğru ve ters orantıları içeren basit cebirsel kavramları ve bu kavramları kelime problemlerini çözmeye uygulamayı öğrenme. Gözlem ve deneyle elde edilen sonuçların düzenlenmesi ve yorumlanması, grafiksel ya da tablo biçiminde sunulan veriler ya da her ikisinin de dahil olduğu deneysel veriden çıkarımlar çıkarmak ya da çıkarım yapmak. Birimlerin metrik sistemine aşinalık.

SAT Biology Kursu: SAT Biyoloji Kursu aşağıda belirtilen konuları kapsamaktadır:

ContentApproximate % of Test
EM
Cellular and molecular biology

Cell structure and organization, mitosis, photosynthesis, cellular respiration, enzymes, biosynthesis, biological chemistry

15%27%
Ecology

Energy flow, nutrient cycles, populations, communities, ecosystems, biomes, conservation biology, biodiversity, effects of human intervention

23%13%
Genetics

Meiosis, Mendelian genetics, inheritance patterns, molecular genetics, population genetics

15%20%
Organismal biology

Structure, function, and development of organisms (with emphasis on plants and animals), animal behavior

25%25%
Evolution and diversity

Origin of life, evidence of evolution, patterns of evolution, natural selection, speciation, classification and diversity of organisms

22%15%

SAT Biology Sınavı: SAT Biyoloji Sınavı için aşağıda belirtilen hususlar önerilmektedir:

  • Biyolojide bir yıllık hazırlık kursu.
  • Cebirde bir yıllık ders.
  • Laboratuvar deneyimi.

SAT Biology Kursu: SAT Biyoloji Kursu Farkımız

Sunduğumuz SAT Biology Kursu: SAT Biyoloji Kursu desteğimiz ile öğrencilerin SAT Biyoloji bölümünden en yüksek puanı almasını hedefliyoruz. Tüm materyallerimiz ve eğitmenlerimiz sertifikalı olup, eğitmenlerimiz yurt dışı sınavları konusunda uzun yıllar deneyim sahibi olan kişilerdir. İstanbul dışından SAT Biology Kursu: SAT Biyoloji Kursu almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2 responses on "SAT Biology Kursu: SAT Biyoloji Kursu - SAT Biology Subject Test"

  1. Biyolojiyi çok severim o ayrı ama sizin biyoloji hocanız da ayrı bir iyi.

  2. SAT Biyoloji hocama kucak dolusu sevgiler. 790 aldım 🙂

Leave a Message

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SAT KURSU ISTANBUL HOŞGELDİNİZ

Deneyimli ve kaliteli SAT öğretmenlerimiz ile hedeflenen başarıya ulaşmak için verimli ve etkili SAT Kursu hizmeti sunmaktayız. Kendi Branşında uzmanlaşmış öğretmen kadromuz, derslerin yanı sıra SAT Sınavı ve SAT Kursu için çok önemli bir nokta olan sınav stratejileri ve etkili zaman kullanımı gibi konularda da öğrencilerimize danışmanlık hizmeti vermektedir. Sınavlara katılmada herhangi bir sınırlama yoktur. SAT sınavları sonuçları 2 yıl süreyle geçerlidir.

sat kursu sat courses in istanbul

SAT KURSU ISTANBUL

yeni sat sınavı, new sat, new sat questions, new sat format, sat math, sat matematik, sat physics, sat sınavı, sat kursu, sat başvuru, sat books, sat college board, sat courses in istanbul, sat chemistry subject test, sat dates, sat dersleri, sat deneme, sat exam, sat exam pdf, sat exam dates, sat exam turkey, sat hesaplama, sat hazırlık, sat ingilizce, sat matematik soruları, sat math topics, sat math 2, sat nasıl bir sınav, sat or act, sat practice test. Haftalık uyguladığımız SAT denemeleri ile öğrencilerin başarı durumlarını her daim mercek altında tutarak gerekli önlemleri ve takviyeleri sağlıyoruz. SAT testinin her bir bölümü minimum 200 ve maksimum 800 puan ölçeğindedir. Buna ilave olarak SAT sınavıyla Türkiye üniversitelerine de girebilirsiniz. Her üniversite kendi sitesinde SAT taleplerini bildirmiştir.

SAT KURSU

sat preparation, sat questions, sat questions math, sat registration, sat results, sat reading, sat reasoning, sat reading tips, sat registration dates, sat soruları, sat subject test, sat sınav tarihleri, sat scores, sat suresi, sat test, sat turkey, sat testi, sat university, sat writing, sat writing topics, sat words and definitions, sat writing tips, sat writing practice, sat 2, sat 2 nedir, sat 2 sınavı, sat puan, sat puan hesaplama, sat puanlama. The College Board” tarafından düzenlenen SAT (Scholastic Aptitude Test) Amerika Birleşik Devletleri’nde yılda yedi defa, Amerika dışındaki ülkelerde ise yılda altı defa olmak üzere uygulanır. Sınavlar genellikle 2 ayda bir uygulanmakta olup sınavlara başvurular ve kayıt, ilgili ülkelerdeki başvuru merkezlerinden veya internet üzerinden yapılır.